RADČICE

   OKRES JABLONEC NAD NISOU

 

 

     Vítáme Vás na našich webových stránkách. Chceme Vás seznámit s historií i současností naší krásné vesnice, se zajímavostmi v obci i okolí a vůbec se vším, co lze o tomto malebném kousku kraje říci. Naše obec leží v Jizerských horách, mezi městy Železný Brod a Tanvald. Z kopců nad ní je krásný rozhled po celém kraji. Jsou vidět Krkonoše, část Jizerských hor, Kozákov i Suché skály...      Více...

Vítáme Vás

     na našich webových stránkách. Chceme Vás seznámit s historií i současností naší krásné vesnice, se zajímavostmi v obci i okolí a vůbec se vším, co lze o tomto malebném kousku kraje říci. Naše obec se nachází v Jizerských horách, a to přibližně mezi Železným Brodem a Tanvaldem. Její přesnou polohu naleznete na této mapě. Od severu je chráněná kopcem Draha, místním jménem Bučka. Odtud je také široký rozhled po kraji. Jsou vidět Krkonoše a část Jizerských hor, na jihu zase Kozákov a Suché skály.

     Radčice leží jen jeden km od silničního tahu Praha – Harrachov. Stačí seběhnout do Loužnice a do krásné matičky Prahy je to jen 100 km. Obcí projíždí v pravidelných intervalech autobus a spojuje nás s Jabloncem nad Nisou, Tanvaldem a Desnou. Stejně dobře se dostaneme i do Železného Brodu, Semil a Turnova. Odtud pak můžeme vyrazit za krásami Českého ráje.

     Pohádková příroda k nám přitahuje chataře, chalupáře i turisty. Nádherná krajina zve k výletům od jara do podzimu, v zimě můžete navíc využít běžkařské tratě v okolí nebo lyžařské středisko v Zásadě se vzorně upravenou sjezdovkou.

     Pokud tedy budete mít  cestu kolem, určitě se u nás aspoň na pár okamžiků zastavte. Až budete unaveni po turistickém výletě, můžete se od pátku do pondělí stavit na kus řeči v naší útulné hospůdce, kterou provozuje místní Sbor dobrovolných hasičů Radčice. Otvírá se v 18:00.

 

Radčice

Liberecký kraj

okres Jablonec nad Nisou

GPS:

50°40'21.74"N

15°16'49.83"E

nadmořská výška: 545 m n.m.

katastrální výměra: 1,84 km2

 

 

© 2012 Radčice