RADČICE

   OKRES JABLONEC NAD NISOU

 

 

     Vítáme Vás na našich webových stránkách. Chceme Vás seznámit s historií i současností naší krásné vesnice, se zajímavostmi v obci i okolí a vůbec se vším, co lze o tomto malebném kousku kraje říci. Právě jste vstoupili do FOTOGALERIE. V ní si můžete prohlédnout aktuální snímky naší obce, několik fotografií z dob minulých a hlavně momentky z většiny akcí, které v Radčicích pořádáme.

Vánoční radovánky 2015 

1. adventní víkend

Hned v sobotu jsme se spolu s rodiči vydali na exkurzi do dřevěného království hraček. Detoa Albrechtice nás přivítala s otevřenou náručí, všichni jsme si to zde krásně užili. Svou fantazii jsme dál rozvíjeli i při nedělní tvořivé dílničce. Vyráběli jsme zápichy do květináčů v podobě Mikulášů, čertů a andílků. Zájem byl tak velký (24 dětí s rodiči), že jsme místní hospůdku zaplnili k prasknutí. Přesto se nám dařilo a naše výrobky jsou moc krásné. Navečer jsme přibrali ještě deset dalších dětí, společně se všichni vydali na malou vycházku a čekali, jestli přijde Mikuláš. A on se opravdu dostavil, přinesl pěknou nadílku, a pak nám i pomohl s rozsvícením vánočního stromečku. Počasí bylo pohádkově adventní! Nechyběl sníh, koledy, prskavky ani tradiční vánoční svařák, který pro rodiče připravili hasiči...

     Děkujeme všem organizátorům za pěkný program a samozřejmě i všem sponzorům, jejichž pomoc umožnila připravit nadílku. Mikulášské balíčky byly pořízeny za přispění SDH Radčice, Restaurace U Polmanů - M. Šrejma a z výtěžku předchozích akcí.

Na začátek

 

© 2012 Radčice