RADČICE

   OKRES JABLONEC NAD NISOU

 

 

     Vítáme Vás na našich webových stránkách. Chceme Vás seznámit s historií i současností naší krásné vesnice, se zajímavostmi v obci i okolí a vůbec se vším, co lze o tomto malebném kousku kraje říci. Právě jste vstoupili do FOTOGALERIE. V ní si můžete prohlédnout aktuální snímky naší obce, několik fotografií z dob minulých a hlavně momentky z většiny akcí, které v Radčicích pořádáme.

Ukliďme Česko 2016

Naši občané se opět zapojili do iniciativy "Ukliďme svět, ukliďme Česko", akci jsme ale proti oficiálnímu termínu museli o týden odložit, protože 16. dubna bylo velmi špatné počasí.  Tuto sobotu nás ale počasí vyslyšelo, až téměř do samého závěru odpoledne bylo příznivé, a tak jsme se mohli pustit do úklidu. Rodiče s dětmi a dalšími dobrovolníky prohledali všechny kouty v okolí a pátrali po nepořádku. Odhadem jsme odvozili téměř 600 kg odpadků, k tomu letos děti objevily i spoustu pneumatik pohozených v lese. Pozdě odpoledne se počasí začalo horšit, a tak jsme s povděkem přivítali teplý čaj a ohníček, které pro nás tradičně na závěr velkého úklidu připravuje Sbor dobrovolných hasičů.

Obecní úřad děkuje všem účastníkům akce, hlavně všem nadšeným dětem, které se s velkým úsilím pustily do objevování všeho, co do přírody nepatří. Všichni společně tak přispěli ke zkrášlení blízkého okolí naší obce.

 

Na začátek

 

© 2012 Radčice